O FUNDATORZE

Jerzy Juzoń

Urodziłem się w Skarżysku – Kamiennej. Pochodzę z rodziny inteligenckiej – mój ojciec skończył przedwojenną Szkołę Główną Handlową. Dzieciństwo do wojny upłynęło mi w dobrobycie i miłości rodziny. Czas od rozpoczęcia II wojny światowej to wspomnienie śmierci przez rozstrzelanie mojego ukochanego ojca, czas borykania się z nagłą biedą i głodem. I to wówczas – w tym strasznym okresie – podjąłem decyzję, że jeśli kiedykolwiek los uśmiechnie się do mnie to postaram się pomóc innym.

Po wojnie w 1949 roku, z pomocą mojej starszej siostry Alicji, skończyłem gimnazjum w Głuchołazach, a w 1951 roku zdałem maturę z bardzo dobrymi wynikami, co umożliwiło mi dostanie się na Politechnikę w Gliwicach. Na pierwszym roku było ciężko, zwłaszcza materialnie – podjąłem dorywczą pracę na dworcu kolejowym w Gliwicach przy rozładunku węgla… Po I semestrze uśmiechnęło się do mnie szczęście i …. dostałem STYPENDIUM (o co w latach powojennych nie było łatwo)!

Od tego czasu jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki zmieniło się moje życie – skończyłem studia inżynierskie w Gliwicach, w 1961 roku studia magisterskie we Wrocławiu, dostałem pracę w Nadodrzańskich Zakładach Przemysłu Organicznego „Rokita” w Brzegu Dolnym, gdzie przepracowałem 24 lata. Przeszedłem od stanowiska majstra do stanowiska dyrektora naczelnego. Od roku 1982 do chwili obecnej pracuję w sektorze prywatnym, w tym w firmie „Interchemall sp. z o.o.”, którą stworzyłem od podstaw.

Moja kariera zawodowa, która była jak rozpędzony pociąg zaczęła się od … STYPENDIUM, pamiętajcie o tym i nie wahajcie się ani chwili żeby z niego skorzystać! Zapraszam!